December 2014

8 days until Christmas

17. december 2014 at 19:20 Druhý měsíc
8 dní do Vánoc a 3 dny do mého druhého výročí. Druhý měsíc se blíží sedmimílovými kroky! Z Vánoc tu všichni šílí, Santové jsou na každým rohu (hohoho!), koledy hrajou taky všude až mi z toho zašíná hrabat a když je nehrajou tak si je broukám.
Druhý měsíc a já přemýšlím jestli prodloužím nebo ne, a co budu dělat potom, protože sedět za kasou je šílená noční můrá která měs pronásleduje od tý doby, co jsem se přihlásilado programu!
Dneka jsem se taky zapsala do knihovny. yay! Půjčila jsem si TOEFL protože jak řekla jedna dobrá duše, štěstí přeje připraveným! =) (našla jsem i pár průvodců po čr 2x yay!)
Už je středa! Hurá! Kluci si na mě zvykají každý den víc a víc, což je skvělý. Jsou to zlatíčka. Včera jsme byli na véče... hp, kluci, nejlepší kamarádka od hm a ještě jedna kamarádka od hp a hrozně pánovali co budeme dělat na moje 21. narozeniny. Přišlo mi to vtipný a i hezký. Že mě vezmou někam do klubu a že to bude sranda a tak =) jsem zvědvá jak to dopadne.
O víkendu se chystám s Bee do DC, protože očividně bez sebe nemůžeme být ani jeden víkend =) =D
Po Vánocích budu domu posílat balík plný dárečků, tak se těším =)) klasický americký kravinky, ale mám z toho radost.


první homesick a první au-pair meeting

10. december 2014 at 16:07 Druhý měsíc
5. prosince 2014
Minulý víkend jsem byla venku s Bee a jak to tak chodí, v neděli se mi vůbec nechtělo domů. Měla jsem takovej debilní stav, že kdyby někdo dal letenku tak letím domů=D no každopádně to přešlo v úterý večer, co přišla Christy, moje lcc na kontrolu. Nevím jestli to s tím má nějakou souvislost, každopádně v úterý večer bylo po všem. Ve středu večer byl babysitting. To znamená děti na krku od tý doby co přijdou ze školy až do noci. K večeři pizza, kterou hm zapomněla objednat v 6 takže byla nakonec asi až o půl 8. Koukali jsme na pohádky, ale uložit je do postele je teda výkon. Usnuli až okolo 9 a já šťastně padla do postele hned jak jsme všude poklidila a pozhasínala. Okolo 10. Čtvrtek probíhal fajn =) až na to že matika nikdy nebyla moje silná stránka takže se s mým osmiletým znovu učím všechno hezky od začátku. Pak si k nám přisedla hm, která přišla brzy z práce a ještě jsme se zasmály nad tím, jak jsme žalostný, když nedokážeme dát dohromady matematickou úlohu hodnou třeťáka.
Dneska jsem zjistila, že asi dospívám, protože jsem se ráno po tom co kluky odjeli do školy zvedla, a šla uklidit svůj pokoj, protože už jsem se na to nemohla dívat. Světe div se! Já se teda divím hodně. Nejsem pořádná a uklízení mýho bordelu nesnáším=D heuréka. Mám zase hezkej pokoj a můžu si tu velebit v křesle a koukat na gilmorky, jak mám za posledních pár týdnů ve zvyku a mám se fajn tak doufám že se taky máte fajn a kdyby ne, tak se to určitě zlepší! =))

Thanksgiving a krocan

10. december 2014 at 16:06 Druhý měsíc
28. listopadu 2014
Den před Díkůvzdáním jsem šla spát z obavami, že se následující den zblázním z počtu nových lidí. Bylo nás tu asi 12 dospělích a 4 děti a byl to hukot. To vám povím. Každopádně tolik jídla pohromadě jsem snad ještě neviděla. Krocan kterej měl asi 10 kilo, sweet potatoes, masch potatoes, ham, cake, cake, cake.. blá blá blá =D jídla jako pro rotu vojáků. Budeme to jíst ještě tak týden =D
Každopádně jsem zažila svoje první Thanksgiving. Všichni mě hrozně mile přivítali, dokonce mi připili u krocana, že mě tu moc rádi mají a že jsou rádi že jsem ráda a tak =D Většinu času jsem všichni byli u stolu nad jídlem. Říkali jsme za co jsme vděční, což mi přišlo hrozně hezký!
Dnes byl Black Friday. Chtěla jsem se jít podívat do nějakých obchodů a vidět, jestli to fakt probíhá tak jako v televizi!!! Ale bohužel jsem pracovala asi do 5 a pak jsme šli s rodinkou a sousedy na véču. Všichni tu jsou na mě tak hodní a milí až mi to přijde neuvěřitelný. Ochutnala jsem naprosto bezchybný čínský jídlo. Poprvé jedla krevety, který taky byly úžasný. Taky mě učí jíst čínskýma hůlkama aneb dej si rýži...=) Měla jsem svůj první Wish Cookie a dneska jsem poprvé vezla celou rodinu domů velkým autem pro 7 lidí = 'van'. Wohou. Moji drazí host rodičové totiž docela pili a tak to zbylo jako na nezletilou na mě.
Svou relativně stále novou rodinku naprosto zbožňuju. Jsem jejich poslední a jediná francouzsky nemluvící au-pair. Takže jsem spešl =D jejich slova, ne má. Takže pokud budu chtít prodloužit, tak u jiné rodinky. Každý večer děkuju bohu že jsem mohla přijet. Že ta jejich předchozí au-pair byla divná a homesick a chtěla domů. Měla jsem z pekla štěstí a vím to a klepu si na zuby.
Víkend budu s Bee. Budeme nakupovat dárečky na vánoce a taky pro sebe a táááák a moc se těším =) Pátek je vždy nejhorší pracovní den týdne. Ráno už se skoro modlím aby byl večer.. ještě když mají děti prázdniny a já je mám celý den.
Doufám že se vám taky daří jako mě a dodatečně
Happy Thanksgiving!

Btw. pokud by mě někdo zájem vidět pár fotek, tak jsem na instagramu!

Měsíční výročí

10. december 2014 at 16:05 První měsíc
20. listopadu 2014
Páni! Dneska je to měsíc co jsem odlétala! Utíká to jako voda a mě začíná děsit, že už mám jen 11 měsíců do konce svého prvního roku v Americe!
Zkušenost k nezplacení. Amerika mě stále nepřestává udivovat snad úplně ve všem.
Dneska jsem si vyšla do Walmartu.. tepláky jsem si musela koupit v dětském oddělení a to ani ne největší velikost.. nenašla jsem tam rukavice, hlavně že půlka obchodu je o Vánocích =D
Každopádně na scrapbook mám krámů až až, jen vytisknout fotky a můžu se do toho pustit.
Na stěně mapa USA nalepena včera s puntíky v Ne Yorku a DC! Wohou!
Každopádně veselme se a doufám že se všichni mají skvěle, tak jako já =D =))
Muck.

Můj poslední článek pod štítkem 'první měsíc' =D hrozně divný

Hlásím se z Virginie

10. december 2014 at 16:04 První měsíc
18. listopadu 2014
Cesta vlakem z deštivého New Yorku byla trošku smutná. Plakal pro mě a pro moje penízky, který jsem tam nestačila utratit =D byly to dlouhé 4 hodiny, ale celou dobu jsem si textovala s Meg (hm), která chudák přijela na Union Station o hodinu dřív než jsem měla přijet a já měla ještě hodinu zpoždění.. =D Cestou do nového domova jsem viděla White House, Capital, National Mall a nějaká muzea.. bylo to krásný, protože už byla tma a taaaak =) Když jsem přijela dostala jsem balonky welcome home a přání od kluků, že jsou rádi že jsem jejich au-pair. Slavnostní večeře u slavnostního stolu v tý extra jídelně, kterou skoro nikdy nepoužívají =D a pak jsem šla zalehnout do mýho super princeznovskýho pokoje v podkrový, kde sídlí taky boiler, takže mi celou noc hraje takovou pěknout písničku huuuuuuuuuuu huuuuuuuuuuuu. Takže jsem si dneska koupila špunty do uší a snad to bude lepší =)
Jinak už jsem řidič na plný úvazek. Ztracenej řidič na plný úvazek. Všude to tu vypadá stějně takže gps třikrát zdar!
Jinak kluci jsou zlatí. Poslouchají jako hodinky. Klepu si na zub abych to nezakřikla. Dneska jsem Jacka(8) učila, jak se pere protože to chce umět. Jinak pes Brodie sežere všechno na co přijde =D dědoušek jeden. Henry(5) je super sladkej. Dneska měl úkol napsat 5x svoje jméno a příjmení =D Dělal ho asi půl hodiny protože neumí ještě napsat příjmení. Rodiče super. Dneska jsme byli na véče, už jsem dokonce vybalila a hm si přidala na fb, protože jsme se o tom bavili a je normální! =D Dům krásnej, útulnej a relativně novej takže žádný rozbitý věci nebo nedej bože loupající se strop! Telka, kára a venku zima jako v Rusku. Koupila jsem si zimní kabát tak už se mám do čeho chumlati. Heuréka

Rematch day 8 - MATCH

10. december 2014 at 16:02 První měsíc
13. listopadu 2014
No jo dneska to přišlo. Můj match #2? #3? To je fuk! Každopádně mám radost! Veselme se, protože příští týden se stěhuju do městečka Fairfax, VA! 30 minut od DC! Rodinka super! Dva kluci, pes a supr čupr rodiče, který jsou optimisti tak jako já, takže si budeme rozumět =D
Zítra to budu mít oficiálně. Prý už psali jejich lcc, takže budu čekat co se dozvím zítra. Kdy pojedu a tak! Takže znovu se veselte, teď už to tu bude usměvavější s více články, protože bude co psát =)

Rematch day 7

10. december 2014 at 16:01 První měsíc
12. listopadu 2014
Sedmý den. Sedm dní do konce. Hm mi dělá peklo takže mě žádná rodina nechce. Včera jsem obdržela email od koo že dneska jsem můj poslední den tak ať se sbalím že mě večer vyzvedne a pojedu k ní. Hm mi neřekla ani popel. Mám nervy a modlím se aby se mi ozvala nějaká super rodina, což prostě musí protože já domů nejedu =D
Měla jsem několik rodin, všechny z New Yorku až na jednu, která byla z Virginie kousek od DC.. dneska jsem si měla s jedno super volat, ale ta mluvila včera večer s hm takže mě už nechce. super co? Jsem nasraná už od rána. Teď by mi někdy měla volat další tak doufám, že se ozve.. že taky nepsala hm, protože jinak jsem v háji. Štve mě, že mě se nikdo neptá jaké to tu bylo nebo je, nebo co se stalo. A jedna strana mince není celý obrázek, že. Tak snad mi koo nějak poradí co s tím dělat, nebo jí odřízne z mýho profilu nebo něco. Cokoliv.
nejhorší je, že mi to řekla hned na začátku. Pokud budu chtít odejít, tak že pojedu domů protože ona mi zaručí, že žádnou rodinu nenajdu.. Ať žijí Amíci, přátelé.
Chci taky aspoň kousek štěstí sakra.

Trochu rematch

10. december 2014 at 16:01 První měsíc
7. listopadu 2014
No jo tak to přišlo. Já jsem to navrhla a jsem ráda že jsem to udělala =D
Rematch podepsán v úterý. Pro neau-pairs rematch se říká tomu, když už jste u nějaký rodiny v us a z nějakého důvodu to nesedí nebo je něco špatně a vy se rozhodnete si najít jinou rodinu a rodina jinou au-pair. No každopádně podepsáno v úterý, dneska ráno zařazeno a do večera 3 rodiny! =) Skvělý. Všechny jsou tady z okolí, tak uvidíme. Docela bych chtěla do jinýho státu, ale jsem ráda že se mi neozývá třeba jenom CT nebo třeba Wayoming. To jsou trošku zapadákovy, ale pokud by to byla super rodina, tak proč ne že. I když 'Konektikat' je samá farma a kydat hnůj jsem sem fakt nejela, i když si tady v tý rodině občas tak přijdu. Byla jsem rozhodnutá pro rematch už před minulým víkendem, ale hm se vracela až v neděli.. v pondělí jsem jí to řekla. Scéna jako blázen.. dohodli jsme se na tom, že to teda ještě týden zkusím, ale je to tu pořád šílený.. úterý přišla koo a podepsali jsme to. Jo v úterý ráno další řev. No o.O byla to sranda, co vám budu povídat =D ale období před podepsáním rematche jsem byla uzlíček nervů, nešťastná, unavená a smutná. Teď mi je mohem líp. Hm už na mě neřve, nakonec to vzala s klidem.. ono jí taky nic jinýho nezbývalo. Včera mě dokonce vzala řídit. Automaty jsou divný. Přišla jsem si jako slon v porcelánu =D sedíte za volantem a nemusíte dělat vůbec nic než šlapat na pedál a kroutit volantem =D Jo a pokud si myslíte, že v čr jsou řidiči nevychovaný prasata, tak počkejte sem a pak až něco takovýho zkuste vypustit z pusy. Vsadím se že k tomu nedojde. To co zažijete tady, se vám v čechách "nepoštěstí".. =D
Jinak zítra razím pro změnu do NYC. Miluju to město! Má atmosféru v jakémkoliv počasí. Koupím si něco hezkýho a užitečnýho a doufám že i levýho =D Mikinu I♥NY už mám, takže jsem spokojená. O to už se starat nemusím. Doufám že bude aspoň trošku svítit Oskar abych nebyla durch než vůbec dojdu na vlak =D Minule jsem jsem čekala na Grand Central Terminal, tak jsem tam viděla hned 3 novomanžele. Hezká vzpomínka. Všichni jim tleskali a pískali a tak.. =) jinak tam taky dělají nejlepší muffiny vůbec =D už je to taková moje tradice. Přijedu tam a jdu si koupit muffin =D Fotky se snažím dělat, ale moc mi to nejde.. něco na telefonu, protože se mi nechce vytahovat foťák, ale jsem na sebe naštvaná že na to tak prdím :-/
Pokud to čte někdo z mých přátel, tak na vás myslím každý den a stýská se mi =) :-*
Mějte se famfárově.
Moc se těším na zítra!
Btw. fakt mi nedochází že se každý víkend procházím po Times Square =D Je to hrozně divný...

ubírá se to špatným směrem

10. december 2014 at 16:00 První měsíc
28. října 2014
Holky zbožňuju, občas se jim něco nechce nebo se jim něco nelíbí, ale všechno udělají, oblečou se sami a nemusím je nutit a ani nic podobnýho. Ale ti kluci! Nejedna scéna každý den a nějak nejvícm, jestli to dokážu zvládnout. Poslouchat neposlouchají, a já asi budu za měsíc zralá pro blázinec. Připadám si jako v polepšovně! Neposlouchají vůbec nikoho, natož mě. Dneska zvládnout odpoledne.. nějak rozumně a v klidu doufám a pak u jen 3 dny než se vrátí hm. Dávám jim čas do příštího víkendu. Pokud se to nezlepší, tak o tom řeknu koo, se kterou máme meeting ten samý víkend. Je teď těžký se od toho odprostit, protože v tom jsem každý den. Jsem z toho akorát zpruzená a večer jdu spát s tím že si říkám, pane bože co mě čeká zítra. Rodiče jsou super a holky taky, ale nejsem krotitel dravé zvěře abych se starala o takovýhle děti! Přijdu se jako uklízečka... :-/ ani se tu moc necítím jako doma... no každopádně dávám jim čas do příštího víkendu a pak uvidíme.
Ale myslím že i kdyby to bylo v pohodě až se hm vrátí domů tak tu nechci zůstat, protože vím, co dělají když tu ona není a nechci se každej den bát, co když s nima budu muset zůstat sama.. :-/

Ahoj z New Yorku!

10. december 2014 at 15:58 Orientation
26. října
Uf! Tak jsem tu. Už jsem se seznámila s rodinou a jsou skvělý =) předposlední nejmladší bude asi dělat trochu povyk.. =D včera byl boj ho dostat do sprchy, ale zvládli jsme to =D
Training school byla super =) měla jsem skvělou "učitelku", seznámila jsem se s několika holkama, který jsou super! Slyšela jsem, že se říká že většinou spolu drží národnosti, který jsou si blízký... já teda poláky slyšela jen a chodbě a němky a rakušačky znám jen z mojí class.. nijak extra jsem si s nima nebavila =D našla jsem holky z Kolumbie, Mexika, Argentiny.. a dost jsme si sedli a jsou hrozně super! Bydlí relativně kousek ode mě, z čehož jsem nadšená. =)
Byla jsem nervózní z prvního setkání, ale když jsem se rvala ke kufrům tak na mě volá nějaká paní jestli jsem Lisa.. objala mě a dovezla "domů" =D mluvila mluvila a mluvila. Ještě v pátek odjela s mojí druhou nejstarší do Irska na taneční soutěž... na týden. Nemohla jsem se dočkat až lehnu do postele! Dneska jsem měla volno. Byl doma hd (to znamená host dad, mami)tak vzal děti na fotbal a já jela do NYC. Vím ztracená jsem snad v životě nebyla. Měla jsem se tam potkat s Míšou, jednou češkou, která přijela asi 3 týdny zpátky. První chyba byla, že jsem se na vlak vypadal blbou cestou.. takže mi cesta zabral z původních 20 minut asi 2 hodiny =D a to jen díky jednomu pánovi, kterýho jsem se zeptala na cestu, jinak bych šla úplně na druhou stranu =D no došla jsem na vlak, sedla si a jela. Měly jsme se potkat u Port Authority a já přijela na Grand Central Terminal, kterej je asi 15 minut cesty. a kterej je mimochodem asi tak 100x větší, než jak vypadá ve filmech =D no.. došla jsem na PA a Míša nikde. Obešla jsem všechny vchody a nic. Čekala jsem u jednoho další hodinu, ale vzhledem k tomu že nemáme ani jedna ještě internet v mobilu, tak to bylo dost těžký =D takže jsem se ve 2 zvedla že jdu zpátky na GCT že pojedu zpátky, protože nevím jak dlouho mi zabere cesta z vlaku. No koupila jsem si lístek a sedla si do vlaku. Když byl vlak už mimo NYC přišel průvodčí. Kouká na můj lístek a říká, že tenhle vlak nestaví na mojí zastávce.. AHA. o.O takže jsem musela jen asi tak 2x tak daleko a tam nasednout na vlak zpátky. LOL. Díký bohu že jsem mohla použít původní lístek! No každopádně jsem měla být zpátky v 5 a v 5 jsem vyjížděla ze zastávky zpátky směr GCT o.O. No nic. Když jsem vystoupila, tak jsem našla tu původní cestu, kterou jsem chtěla jít ráno =D super! Ale i tak jsem zabloudila, takže jsem nakonec přišla v 6. Ale všichni byli v pohodě. Bála jsem se že to bude vadit. Přece jen hodina zpoždění je znát =D
No každopádně jsem zpátky! Nohy mi upadnout asi až u kolen, z bot mě bolí chodidla, koupila jsem si jen muffin a vodu.. =D ale byla jsem tam, líbilo se mi to a příště už nezabloudím =D