February 2015

4. anniversary and vacation

24. february 2015 at 16:12 Pátý měsíc
No doháje! Už si jedu pátej měsíc. heh. kdo by to byl řekl co?
týden bez dětí a rodiny utelk tak, že se mi z toho úplně chce brečet no a už zase pracuju =D procházka růžovou zahradou to není no. však co vám budu povídat. ten týden jsem nějk moc nakupovala.. externí hardisk!! jooo 2TB. pak jsem se jeden den ráno vzbudila a jela si prostě koupit iPod. hmm (kdybych věděla že červenej přisívá lidem který mají v africe aids tak se ani nerozmýslím nad barvou.. jo a je to zelená) =D byla jsem asi tak 3x v český restauračce, kde zrovna promítali Koyla se Svěrákem. vtípek noo =D a taky jsem zavítala do art materials a skoro jsem tam zašílela. mám vodovky a tohle a tamto. =D a pak byl pátek a na mě přišla taky ta psycho nálada typu "pane bože v pondělí zase pracuju" =D klasika
Každopádně jedu v DUBNU na dovolenou DO MIAMI! už aby to bylo! ukázat šunky na pláži sluníčku nebude vůbec špatný. našli jsme levý letenky tak ty už áme.. jen ubytko a bude to =) a na začátku května hezky na víkend do Chicaga. a pak už to bude jen měsíc sem a měsíc tam a bdue konec mého roku v usa. jen je otázka jestli prodloužím nebo ne no=) jsem na vážkách, nerozhodná a naprosto vygumovaná. netuším jak se rozhodnu. jestli jet domů a začít něco už v evropě nebo práci nebo tak něco.. nebo zůstat tady a nechat tohle ležet ještě rok. kdo ví, ale rozhodnout se rozhodně lehký není. vlastně je to všechno jen ne lehký!
jo a sledovat Oscary v telce na živo je zážitek jako blázen =D žádný minutový videa na YT. hezky v celku =D se vším všudy. žádný blbý komentáře nějaký ženy co si myslí že sežrala svět =D což si vlystně myslí tak polovina mých kamarádů v česku, protože já si přece jen kupuju starbucks a mám nohy nahoře, protože se jen starám o děti.

Pikachu a týden off

12. february 2015 at 21:20 Čtvrtý měsíc
Aloha! =)
Tož koupila jsem henrymu k narozeninám plyšáka Pikachu, pokémon kartya tričko s logem supermana. Dočkala jsem se big hug takže všechny věci co provedl jsou zapomenuty =D však to znáte. tenhle týden jsme měli s rodiče válečnou poradu, tak už vím co jim můžu nebo ne a co na ně platí a tak. zatím to funguje, ale jsem za tu zlou... což prostě asi musí být, prtožekdyž nejsem tak mě akorát využívají .. =) děti nooo.
V pátek v 5 hodin odpoledne!!! mi rodinka odjíždí do Baltimoru protože v sobotu brzy ráno letí na týden do Mexica. Whoop whoop, týden off! Týden v pyžamu a taky týden ticha. Heuréka.
byla jsem donucena koupit si externí disk, tak z něj mám hrozou radost! Na laptop šetřím jako vzteklá, protože člvěk nikdy neví, kdy se tenhle stroušek uloží ke spánku a už se neoprobudí. heh
pracuju na scrapbooku. musím se donutit si vytisknout konečně fotky co mi leží ve složce tisk už pár měsíců.
taky jsem dostala balíček z domoviny.. s Horalkama <3 a čajema! nááádhera. vůně a spálenej jazyk, jak se člověk nemůže dočkat. zítra večer bude maratn Harryho Pottera. těšanda.
Jedna kamarádka (ty víš že mluvím o tobě J.) se mě nedávno ptala jestli mi přijde mluvit česky divný. já vám ani nevím. každej den píšu a čtu v češtině.. ne každej den mluvím česky a když se mi stane že třeba týden česky nemluvím, tak pak o víkendu, když se potám s nějakou češkou, tak si připadám jako vypatlanej blbec. ještě štěstí, že se když tak domluvíme i v angličtině. ano, přinášíme objeti. =D teda nejen jazykový teda, ale to chápou asi jen holky co jsou, nebo byly au-pair.
Táhne mi na čtvrtý výročí a pak se z vesela pustím do átýho měsíce. Kdyžs tohle uvědomím tak si říkám, kam sakra ten čas tak spěchá. PÁTEJ MĚSÍC! chápete to? za chvilku se budu rozhodovat jestli prodloužit a kam a co a jak.. a to jsem ještě nic neviděla. teda až na New York =) což je samozřejmě jeden z mých nejvyšších bodů bucket listu =)
takže budoucí au-pairky, hlavu vzhůru a směle do boje! =) nebojte se, tady jsme se všichni rovni a jsme v tom hlavně společně.
zdravím! já

Henrys' Birthday party a American Sniper

7. february 2015 at 17:09 Čtvrtý měsíc
Uf uf uf. měla jsem fakt těžký těžký dva týdny. Malej mi dával zabrat. Ale jo, je to součát práce nejspíš.. jsou to americký děti, a co vám budu povídat, moji jsou sice zlatí zlatí zlatí, ale stejně jsou rozmazlení. Vítejte v zemi neomezených možností =D Tenhle týden mi ale došlo, že jsem u týhle rodiny sice tři měsíce, ale že pro ty děti to musí být hrozně těžký.. vyrůstat od mala jen s chůvou a rodiče vidět jen ráno než jdou do práce nebo před spaním. Ještě když se ta chůa každej rok mění. Já si to nedokážu ani představit.. no a po takovýhle úvaze vám vlastně dojde, že pro ty děti jste chůva, au-pair, starší sestra a máma zároveň. Proto mi dával H takový "lekce" nebo jak to nazvat. ale měla jsem s ním talk v týdnu a od tý doby je jako milius =D .. a brečí většinou jen kvůli tomu, že tam nebude někde se mnou, nebo si nechce vyčistit zuby, když nebudu s ním v koupelně. No.. už nebrečí při každý příležitosti, kdy se mu něco nechce, takže jsem vlastně dosáhla svého =D Uvidíme jak dlouho mo to vydrží. Dnesa má oslavu narozenin... kterou mi mimochodem připomíná už asi měsíc.. a to je doprovázeno otázou, cože dostane k narozeninám.. tak překvapenej výraz, jako když se mě hd zeptal, jestli jsem taky měla nějakou oslavu narozenin s odpovědí ne, jsem ještě neviděla. V 6 letech? nene díky. A ani teď. nepotřebudu mít na oslavě 20 lidí/dětí, který skoro ani neznám.. stačí mi rodina a přátelé, tal to je zase rozdíl v kultuře.
Včera jsem se (POPRVÉ) potkala s terkou. Au-pair se kterou si píšu už snad půl roku! Začínali jsme spolu hledat rodinu. Ona nakonec odjela do karolíny.. a teď bydlí asi 30 minut ode mě. no není to osud? =Dv čechách jsme se nestihli a tady jo. =D a american sniper je brutální film! kterej by měl vidět snad každej. Podle skutečný události! Takže vás to dostane ještě mnohem víc. Doporučuju =)
A já se jdu teda připravit na tu oslavu nooooo.
Smějte se

Time is running!

1. february 2015 at 16:49 Čtvrtý měsíc
třetí měsíc. čas zatrceně utíká a všechno se táák moc mění ať už člověk chce, nebo ne. lidi přichází a odchází, věci jsou občas lepší a občas zase horší. prostě úděl života ua-pair, řekla bych =D asi jako to že se vám občas stýská víc a občas míň.
teď mám období, kdy žádný prodloužení nechci, protože mě děti štvou, ale to se zase otočí.. jako u všeho =) je tu zima, občas sněží... teda hodně zřídka a přesto jsou děti doma, protože je pro ně nebezpečný čekat venku na autobus v takový zimě! nám čechům a vůbec lidem, který jsou zvyklý na sníh, zůstává rozum stát. taky se nám tu šíří spalničky. a tím nám myslím ameriku protože přío k nám se to naštěstí ještě nedostalo.
za dva týdny mi odjíždí rodina na dovču do mexika. modlím se aby už to bylo, protože potřebuju taky trošku oddech už! budu mít nohy nahoře asi celej týden a pyžamo nesundám! joooo
florida mi v březnu padla takže na duben plánuju víkend v chicagu=) moocse těším! to už by tam mělo být i relativně teplo, kterýho už se taky nemůžu dočkat! a i když tu není taková zima, na jakou jsem vlastně zvyklá, tak mě to tu dost ubíjí, asi jako Henry (5), kterej má asi období prvního vzdoru, protože jinak si jeho chování nedokážu vysvětlit. všechno je ne, nechci, nemůžu, neumím, ne. hlava mi z toho jde kolem a večer padám vysílená do postele s tím že se modlím, aby nebyla moc zima nebo nedej bože nesněžilo, protože další den doma už je fakt nechci! vy co bydlíte v teplejších krajinách ani nevíte jaký máte štěstí aneb amerika a sníh -_- =D
mějte se hezky a vybírejte pečlivě! =)