July 2015

Článek po 2 měsících

9. july 2015 at 19:44 Devátý měsíc
Tak se hlásím z druhé strany světa!
Za to že jsem tak dlouho nenapasala se omlouvat nebudu. Nemá to cenu =D co se stalo stalo se =)
Ale je to tu.. devět měsíců na opačném konci světa. Člověka tak neuvěřitelně změní že mě samotnou to naprosto šokuje.
Za posledí dva měsíce jsem navštívila pár míst okolo ale co vám budu povídat, ve většině času jsem pracovala. Měli jsme tu taky minulý týden 4th of July. No jeje to bylo slávy. Protože na světě snad není větších partiotů, než jsou Amíci. Ohňostroj který utvořil nápis USA? No toto. Normálnímu smrtelníkovi zůstává trochu růzum stát, ale i přesto, že jsem nepatřila do davu který měl hrdě pravou ruku položenou na srdci a div nebrečel štěstím že je Americký občan, jsem byla tak nějak tam uvnitř pyšná na sebe. Že jsem to dokázala. Si splnit sen! Zvedla jsem se a odjela vidět to, co jsem vždycky vidět chtěla. A tak jsem tam stála, a koukala a památník G.Washingtona a americký vlajky okolo a za nimi a památníkem ohńostroj a tak nějak jsem se těšila sama ze sebe.
Představa, že jsem tu 9 měsíců je naprosto úžaně otřesná. Amerika mi toho dala tolik! Ani ve snu mě nenapadlo že toho tolik získám. Ale ani ve snu mě nenapadlo, že toho tolik ztratím. Domov je mi tak vzdálený, jak jen vzdálený může být. Ale přišla jsem na to kdo je opravdový přítel a kdo ne, protože přátelé přicházejí a odcházejí. Vím kde jsem a kam směřuju, co chci být a kým se nikdy stát nechci. Našla jsem se a to Americe nikdy nezapomenu.
Myslím že tohle je tak nějak odpověď na otázku zda jet či nejet. samozřejmě že ztratíte, ale najde toho tolik nového že se vám o tom ani nezdálo!
Zvedněte se a jděte za čímkoliv, co vás láká. Tím vás Amerika změní. Nejen Amerika, ale dlouhodobý pobyt kdekoliv v zahraničí. Pak už se člověku nechce domů do toho stereotipu co ho tam čeká a na lidi, který stále řeší ty samé problémy. Dojde vám že vy jste se tak změnili, ale doma jako by se čas zastavil.